„Renomovaní“ advokáti ovplyvňovali sudcov za peniaze!

13.03.2020

Vo vyšetrovacom spise takzvaných "sudcov z Kočnerovej komunikácie" sa objavili obludné okolnosti korumpovania sudcov za peniaze aj zo zo strany advokátov. Denníku N sa dokonca advokát Matej Kán priznal o pohnútke ničiť "Kočnerove záujmy" v záujme akéhosi boja proti Mariánovi Kočnerovi.

Podľa údajov z redakcie Denníka N mal vraj advokát a spolumajiteľ advokátskej kancelárie ECKER-KÁN pán JUDr. Vladimír Kán podplatiť sudcu Ľuboša Sádovského, aby tento zase ovplyvnil za peniaze rozhodnutie sudcu Sklenku v kauze Technopol proti Kočnerovi, teda v prospech Pavla Páveka. O tomto konaní tohto ctihodného advokáta vypovedal sudca Sklenka do vyšetrovacieho spisu NAKA v Nitre, pričom uviedol, že za "ovplyvnenie rozhodnutia mu údajne Ľuboš Sádovský sľúbil a i vyplatil nemalú finančnú čiastku."

Takéto konanie je však typické protiprávne korupčné správanie cez sprostredkovateľa, pričom túto úlohu sprostredkovateľa, podľa uznesenia o obvinení sudcov, na seba za peniaze prevzal vtedajší predseda Krajského súdu Bratislava Ľuboš Sádovský.

Pán Vladimír Kán - advokát zo známej bratislavskej advokátskej kancelárie ECKER-KÁN - mal podľa výpovede Vladimíra Sklenku, osobne požiadať o túto "korupčnú službičku" predsedu Sádovského na lyžovačke v Alpách.

A tento následne tlmočil sudcovi Sklenkovi túto korupčnú požiadavku zo strany Vladimíra Kána. Dnes je za tento skutok obvinený z korupcie len pán bývalý predseda Krajského súdu Bratislava a generálny prokurátor mu dokonca navrhoval väzobne stihanie.

Čo sa však deje s údajným organizátorom, resp. objednávateľom Vladimírom Kánom? Žiadne obvinenie, žiadna väzba ? Čaká sa kým zmizne do Belize? Opýtali sme sa aj nitrianskej NAKA, či to je takto v úplnom poriadku. Vykonávatelia korupčných zákazok - sudcovia budú vo väzbe - a údajný organizátor a objednávateľ behá po slobode bez obvinenia a tvári sa ďalej na seriózneho advokáta, dokonca pracuje vo veľkom štýle na zákazkách pre štát! Aj takto to vyzerá na Slovensku...

Na otázky Denníka N odpovedal len syn Vladimíra Kána - Matej Kán. Tento sa zjavne nevedomky chytil do pasce, nakoľko sa vyjadril, že jeho otec a i kancelária v podstate vraj vždy bojovali proti Kočnerovi a dokonca plánovali ho dostať do žalára. Neuvedomil si však, že úplne potvrdzuje slová Vladimíra Sklenku a potvrdzuje aj motív podplácania sudcu Sklenku - aby ovplyvnili rozhodnutie v kauze Technopol proti Mariánovi Kočnerovi, v prospech protistrany.

Takže ako sa píše v 120 stranovom uznesení o obvinení od prokurátora ÚŠP, v tomto prípade podplácali obe strany - Kočner i Kán - no zdá sa, podľa výpovede Sklenku, Kán dal tentoraz viac...

Výpoveď bývalého Kočnerovho sudcu Vladimíra Sklenku zaráža. Úplatky sa rozdávali v obálke, v desiatkach tisíc a niekedy priamo v budove súdu alebo pred ňou. Sudcovia sa niekedy pretekali, kto mu ponúkne väčší úplatok podľa toho, za ktorú stranu sporu lobovali. Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia v akcii Búrka, ktoré má udajne Denník N k dispozícii.

Máme tu teda jasný príklad toho, čo sme už viac krát tvrdili v našich článkoch. Na Slovensku existuje sieť justičných orgánov ktorá sa za peniaze ochotne zapredá tomu - kto dá viac. Nebol tu teda iba Kočner. Objednávateľov je oveľa viac. Ako napríklad podľa výpovede Sklenku advokátska kancelária ECKER-KÁN...

A sú na celom Slovensku, každý kraj má svojich bossov - vybavovačov - s dosahom na jednotlivé vplyvné body tejto korupčnej siete - či vedúceho policajta, prokurátora a to aj na GP SR, alebo dokonca sudcu - pritom Najvyšší súd a Ústavný súd nevynímajúc. Nakoniec ani pán Kán sa s kontaktmi na justíciu netají - ba priam sa chváli, že "kanceláriu založil s partnermi z prostredia justície" ako sa píše na jeho www stránke...

Bude aj v tejto veci konať nitrianska NAKA, alebo sa bohatý advokát vykúpi? Kancelária ktorá vykázala za roky 2014 - 2018 závratný zisk 10 425 439 €! Pozor - nie výkony - priamo už konečný zisk... Možno tento prípad ukáže, aké božie cesty k tomu kanceláriu a pána doktora doviedli...

Alebo žeby podplácať sudcov proti "Kočnerovým záujmom" v súdnych sporoch bolo nakoniec bohumilým činom? Stále platí na Slovensku účel svätí prostriedky?

Redakcii sú známe aj ďalšie podnety od občanov, ktoré už šetrí údajne NAKA ohľadom zaujímavých "mimoprávnych" aktivít tejto kancelárie. Najčastejšie vraj v spojení s advokátskou kanceláriou bývalého smeráckeho ministra spravodlivosti a dnešného predsedu Slovenskej advokátskej komory pána Tomáša B. Čítajte TU!

Meno tohto advokáta Tomáša B. vraj zarezonovalo už v prípade zverejnenia tzv. Panama papers. Jednu z tam fungujúcich slovenských s.r.o. Latem Trading zakladal práve tento bývalý minister spravodlivosti SR. Čítajte TU!

Ďalším kto sa v spojení s pánom doktorom Kánom spomína je aj známy východoslovenský podnikateľa s jeho podozrením na subvenčný podvod, ktorému "účinne" pomáhala aj znalecký ústav ÚSI Žilina pána profesora Gustáva K. Čítajte TU!

Pod menom "JUDr. Vladimír Kán" bolo vraj v Obchodnom registri donedávna až 48 spoločností, v ktorých táto osoba zastáva nejakú funkciu. Pričom tieto firmy vraj ani tak veľmi nepodnikajú iba sa čudne fúzujú s inými a potom idú do likvidácie... nie je tajomstvom, že táto schéma bola donedávna používaná na tzv. optimalizáciu daní - firma s veľkým ziskom sa sfúzuje s firmou s veľkou stratou (najprv sa samozrejme kúpi za lacný peniaz od pôvodného majiteľa). Firma sa dá do likvidácie, kapitál sa z nej vytiahne . Dane sa neplatia... Nemôžeme však tvrdiť, že toto je aj príbeh "Kánových" firiem. To môže len Daňový úrad alebo Kriminálny úrad FS. Preverujeme aj tieto skutočnosti ako i stav vyšetrovania a budeme vás informovať.

Počkáme si teda. Prípad korupcie v súvislosti so sudcami budeme naďalej sledovať.