Megazlodejina na SPF – z cudzieho krv netečie

06.05.2020

Ako sme pred časom spomínali, pracuje náš investigatívny tím na veľkej kauze rozkradnutia najmenej 700 000 € bývalým vedením Slovenského pozemkového fondu (SPF) a advokátkou zastupujúcou SPF v súdnych konaniach.

SOFISTIKOVANÁ SPRENEVERA ŠTÁTNYCH PEŇAZÍ - PODARÍ SA PROKURATÚRE A POLÍCII VYŠETRIŤ MEGAZLODEJINU?

Zdanlivo bežná obchodná operácia mala vo svojom jadre zašitého trójskeho koňa obrích rozmerov. Úradníci SPF za pomoci advokátky mali vytunelovať od SPF horibilnú čiastku 712 000 €. Náš čitateľ whistleblower - osoba ktorá poukazuje na neduhy v spoločnosti - nám poslal trestné oznámenie, ktoré jasne poukazuje na rozkradnutie štátnych peňazí, s ktorými hospodári SPF.

Premrštené úhrady za právne služby poskytované vybranými advokátmi - "našimi ľudmi" - pre jednotlivé ministerstvá sú už verejnosti dobre známe. Tu však máme sofistikovaný právny podvod na úrovni bájneho profesora Moriartiho. O spôsobe tohto podvodu vo vzťahu ku Kočnerovským podvodom sme písali Čítajte TU!

Advokátka zastupovala v trestnom konaní SPF, pričom v tomto trestnom konaní neuplatňovalo SPF žiadnu náhradu škody.

Úradníci sa však dodatočne - po rokoch - údajne s advokátkou dohodli na sofistikovanom megapodvode. Určili spoločne v dodatočnej zmluve "o akomsi narovnaní", že výška škody vymáhanej od obvinených v trestnom konaní je 14 094 600€. Práve z tejto podvodnej čiastky údajne potom vyčíslili horibilnú odmenu pre advokátku JUDr. S. vo výške 720 000€.

Pred momentom podpisu tejto zmluvy údajne určenej k legalizovaniu tunelovania štátu prislúchala advokátke za služby v trestnom konaní odmena hraničiaca so sumou 6 000€ - slovom šesťtisíc - bez DPH. Po momente podpisu predmetnej - extrémne nevýhodnej zmluvy pre štát - táto suma "odmeny" extrémne stúpla do obrích rozmerov až 720 000 € - slovom sedemstodvadsať tisíc eúr!

Takto teda "odmenu" za právne služby spoločným konaním podozrivé osoby "nafúkli" na hodnotu 720 000€!

Všetci z podozrivých totiž pritom vedeli, že v trestnom konaní sa neuplatnila v skutočnosti žiadna náhrada škody. Výmyslom o jej uplatnení len umelo podvodne nafúkli odmenu pre advokátku. Veď prečo nie, z cudzieho predsa krv netečie a štát predsa má, veď sa na jeho fungovanie skladajú všetci občania.

U minulej vlády to v podstate nie je nič prekvapivé, takéto "akcie" boli pripravený vykonať viacerí z područia pani ministerky Matečnej.

Pohlavári SPF sa spoliehali na podporu ministerky Matečnej - advokátka S. sa zase "preslávila" častým spomínaním "osobnej podpory" zo strany bývalého prvého námestníka Generálnej prokuratúry SR smutne známeho Mgr. Petra Š. Preto nie je div, že vládne všeobecne medzi občanmi skepsa, či vo veci konajúce orgány činné v trestnom konaní budú mať záujem kauzu naozaj prešetriť...

TAKÚTO KAUZU NIK NEBUDE VYŠETROVAŤ, REAGUJÚ MNOHÍ ČTATELIA - TAKÉTO KRADNUTIE JE NA SLOVENSKU TOLEROVANÉ

Vzhľadom na skoro zhodnú reakciu viacerých osob, ktoré sme zainteresovali do tejto veci, sme sa opýtali Generálnej prokuratúry SR a i Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, či budú vo veci oznámenia tohto "megatunelu" konať. Reakciu oznámime už čoskoro.