Právny hyenizmus

13.02.2020

Právny hyenizmus! Ženské pohlavné orgány Vám môžu vyoperovať v nemocnici aj bez Vášho súhlasu! Košický Okresný súd Košice I dospel k rozsudku, ktorý je hodný škandálu európskych rozmerov! Pred nedávnom sme informovali o kauze, kde lekári z Košickej nemocnice UNLP bez riadneho podpísania súhlasného stanoviska pacientky jej vyoperovali ženské pohlavné orgány. Čítajte TU! Tá sa samozrejme obrátila na advokátku, ktorá pre ňu vypracovala súdnu žalobu.

Zmierna cesta samozrejme neprichádzala do úvahy, pretože štátny moloch a jeho úradnícka mašinéria nemôže predsa slušne odškodniť poškodenú pacientku len tak. Treba jej najsamprv riadne skomplikovať život siahodlhými súdnymi spormi a ťahanicami. Veď takto je to na Slovensku predsa bežné. Poškodia Vás raz a potom ešte druhý raz ťahanicami v súdnom spore. A čo na to súd? Servilne v predklone pred štátnou nemocnicou. Veď sa musí predsa štát kryť pred občanmi. A medzi úradníkmi predsa platí "ruka-ruku myje". Ako inak by to mohlo byť v krajine kde vládne mafia vrcholným štátnym orgánom? Ryba predsa smrdí od hlavy, ale netreba zabúdať, že na Slovensku až po chvost.

Škandál v podobe rozsudku Okresného súdu Košice I je neslýchaný! Okresný súd Košice I ústami svojej sudkyne totiž nezrozumiteľne dôvodil, že napriek tomu, že pacientka nezaznačila súhlasné stanovisko s operáciou, tak sa má za to, že napriek tomu s operáciou súhlasila.

To je asi tak ako keď niekto nezaškrtne na volebnom lístku nikoho a volebná komisia povie, že zvolil Fica. Slovenské súdnictvo je nie na darmo verejnosťou vnímané ako extrémne nedôveryhodné, neverí mu podľa prieskumov 72% obyvateľstva - najviac zo štátov EU - ale evidentne im nič nebráni pokračovať v doslova šokujúcich, nemravných a nespravodlivých, či zrejme nelogických a neodôvodnenych rozsudkoch, ak ide o obyčajných ľudí.

Pre pani sudkyňu je totiž to isté, ak nezaškrtnete na tlačive Súhlas s operáciou nič, ako keď zaškrtnete "súhlas", alebo "nesúhlas". Ak ste nič nezaškrtla, tak je to vraj automaticky súhlas! Takéto vnímanie práva nenaznačuje nič iné ako právny hyenizmus, či schválnu nevedomosť a svedčí o tom, že stále si tu každý sudca dovolí čokoľvek, a to i po oprávnených čistkách, ktoré pred nedávnom preriedili stavy v tomto nedôveryhodnom štátnom orgáne.

Prečo tomu je tak? Zdá sa totiž, že obyčajným ľuďom spravodlivosť nepatrí. Spravodlivosť patrí zrejme do obchodného artiklu lobingu, lobistom...Čítajte TU!.

Takže milí čitatelia, verte - neverte, ale radšej POZOR! - zaškrtnutie vášho súhlasného stanoviska s operáciou nemusí byť dané a a napriek tomu vám môžu vyoperovať v nemocnici čo chcú, ak chcú...

Odkaz pre vás milí čitatelia znie jasne - veľmi dobre si rozmyslite, či sa obrátite so svojou spornou vecou na slovenské súdy. Krivenie paragrafov, v podobe zrejmých právnych a i ľudsky nepochopiteľných nezmyslov vás totiž čakajú ako na bežiacom páse. Papier na Slovensku naozaj znesie všetko. 

Pani Lenka, ktorú nepochopiteľný rozsudok sudkyne, ktorá zručne pokrivila fakty ako i §§, mal asi odradiť od snahy nájsť spravodlivosť, sa však nevzdáva.

Okrem toho, že dáva postup sudkyne na preverenie ministerstvu spravodlivosti, podá samozrejme aj odvolanie. O vývoji kauzy vás budeme ďalej informovať!