Stratili na pošte už úplne zdravý rozum? Pokračovanie...

30.03.2020

Zdá sa že s návratom zdravého rozumu na slovenskú poštu to nebude také jednoduché ... V minulom článku sme popísali ako si pošta vyriešila svoju základnú službu - doručovanie zásielok. Obzvlášť bezohľadnosť voči našim starším spoluobčanom, ktorí si miesto listu od doručovateľa nájdu v schránke žltý lístok. A nezostáva im nič iné - či je sneh, blato, dážď - vybrať sa na poštu a tam stať v dvojmetrových odstupoch - na vetre, daždi či slnku - neraz aj hodinu... Čítajte TU!

Ľudí najviac zaráža to, že Slovenská pošta je asi z iného sveta. Prestala nosiť doporučené zásielky, práve teraz, keď väčšina obyvateľstva je z dôvodov karantény doma... Zato žltý lístok Vám do schránky donesie?!

Balík Vám nedonesie - ale donesie Vám kartičku - že máte balík! A šup občan na poštu! Je jedno či máš 65, 80 - švihaj sa ochrániť pred tým vírusom - pochodom na poštu!

Darmo vláda rozhodla: "Dôchodcovia majú opúšťať bydlisko len v absolútne nevyhnutných prípadoch!" Asi je tým nevyhnutným prípadom pochod na poštu a čakačka pred ňou...

Dúfali sme, že pošta po kritike akosi "zmúdrie"... No Slovenska pošta zareagovala až po týždni. A veľmi nás nepotešila - veď pozrite. Zotrváva na svojej "novej službe".

"Výnimku tvoria špeciálne úradné zásielky, poistené listy, doporučené listy, ktoré odosielatelia podávajú s doplnkovými službami "do vlastných rúk", "doručenkou", "dobierkou", ale aj zásielky zaťažené inými poplatkami. Pošta zvažuje, že v prípade adekvátneho dovybavenia doručovateľov primeranými ochrannými prostriedkami obnoví doručovanie týchto doporučených zásielok," podľa hovorkyne Slovenskej pošty Evy Rovenskej.

Už dnes je evidentné, že každý poštár je vybavený rúškou a rukavicami. 

 Aké teda ešte "primerané prostriedky" chce pre nich pošta zabezpečiť? Rovnakú výstroj majú pracovníci doručovacích služieb - TESCO, UPS, inTime či Slovak Parcel Service. A tí denne doručujú občanom desiatky tisíc zásielok.

Tak čo vlastne ešte majú doručovatelia dostať? Odpovie nám na to pošta? Bude to nebodaj táto vkusná výstroj ako vo filme Smrtiaca nákaza?