Výzva pre generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára - Nechajte o Trnkovi rozhodovať nového generálneho prokurátora!

13.05.2020

Bývalý generálny prokurátor Trnka sa obrátil s mimoriadnym opravným prostriedkom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku na svojho bývalého podriadeného a neskôr zase nadriadeného Jaromíra Čižnára. Čítajte TU!

HRAJÚ SA NA SPRAVODLIVOSŤ?

Ako je dobre známe tak Dobroslav Trnka mal vo zvyku so svojim priateľom Kočnerom prezývaným "brucho" inštalovať rôzne nahrávacie zariadenia vo svojej kancelárii a vôbec nahrávať rozhovory, ktoré by sa mu neskôr mohli hodiť ako vydierací nástroj. Čítajte TU!

V tomto momente má na stole Čižnár návrh na zrušenie obvinenia Trnku. Málokto však vie, že o tomto mimoriadnom opravnom prostriedku má generálny prokurátor povinnosť rozhodnúť do šiestich mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia policajta. Preto netreba mať žiadnu rýchlosť, generálny prokurátor má ešte na to plných šesť mesiacov.

Funkčné obdobie Jaromíra Čižnára však končí 13.7.2020. Bolo by preto bezproblémové vyčkať na novo ustanoveného generálneho prokurátora a prenechať toto rozhodnutie jemu. Bolo by to určite transparentnejšie a i morálnejšie nerozhodovať o svojom nadriadenom, či podriadenom. Situácia je podobná akoby sudca z Bratislavského súdu mal rozhodnúť o svojom kolegovi. Je zrejmé, že tu bude nádych zaujatosti za každých okolností.

Naša redakcia však vyslovuje podozrenie, či sa nejedná o ďalší obchodno - vydierací inštrument z dielne Dobroslava Trnku.

NEVYHRÁŽA SA TRNKA ČIŽNÁROVI ZVEREJNENÍM NEJAKÝCH TÝCH NAHRÁVOK ZO SVOJEJ SKRINKY?

Nedostal sa náhodou generálny prokurátor pod určitý tlak strachu zo zverejnenia nahrávok na ktorých by mohol svietiť jeho fúzatý kukuč? Samozrejme, jedna sa o hypotézu, ale expresné zrušenie obvinenia v prípade obvinenia zo zneužitia právomoci v kauze Lemikon napovedá mnohé. Určite zaváňa tým pravým Kočnerovsko - Bašternákovským smrádkom "našich ľudí".

VÝZVA NA PRENECHANIE ROZHODNUTIA O TRNKOVI NOVÉMU GENERÁLNEMU PROKURÁTOROVI

Týmto vyzývame generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára , aby rozptýlil všetky dohady o možných kompromitujúcich nahrávkach zo zbierky Dobroslava Trnku a aby prenechal rozhodovanie v tejto veci transparentne svojmu nástupcovi. Nový generálny prokurátor by mal nastúpiť už o 60 dní, ak bude navolený parlamentom.

Prednedávnom zverejnený rozhovor Trnka - Kočner ukazuje aj niečo iné a oveľa vážnejšie. Podnikateľ z mafiánskych zoznamov Kočner mal byť na generálnej prokuratúre niečo ako neformálny kancelár. Vybavovač a pokladník Trnka. Kočner mal obchodovať s rozhodnutiami generálnej prokuratúry. A vykonávateľa Trnku mal vyplácať resp. odkladať mu peniaze...

Zrejme na túto "tradíciu" naviazali iní. A Dobroslav chce svoj "patent" teraz naplno využiť...

Prenechá rozhodnutie o obvinení Trnku Čižnár svojmu nástupcovi ? Čo myslíte?