Šokujúca drzosť zo strany bývalého SMEARÁCKEHO pohlavára!

06.05.2020

Mojmír Mamojka je už verejnosti dosť známa téma, jeho konanie v súčinnosti s konaním predsedu Ústavného súdu SR Fiačana sme už rozoberali Čítajte TU!

SMERÁCI MAJÚ HROŠIU KOŽU, BUDÚ ZATĹKAŤ AJ PO TOTÁLNOM ODSTRÁNENÍ ICH FIGOVÝCH LISTOV

Pravdou je, že v politike sa veľmi morálna integrovanosť nenosí, a teda lož a neprávosť voči iným za cieľom nahonobiť majetok, alebo niekomu urobiť malú službičku samozrejme za spätnú službičku má vždy zelenú pred morálnosťou a slušnosťou, či dokonca nejakým právom. To ide vždy na vedľajšiu koľaj a nejako sa skomolí, keď to tak treba pre "našich ľudí". Ako to funguje u Ficových najbližších? No stačí sa pozrieť na príklad Kajetána Kičuru. S úsmevom a priateľsky sa snažil vysvetliť premiérovi, aký to je on vlastne skvelý hospodár, až kým nepuklo jeho malé tajomstvo s kšeftami cez otca.

Aj vtedy však zatĺkal koľko to dalo, až kým ho nezobrali sudcovia do väzby. A ako sa správa další z blízkych pobočníkov maestra Fica jeho ctihodnosť Mojmír Mamojka? No samozrejme ako by ich jedna mater mala. Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať... Snáď nebudú mať čoskoro rovnakú trajektóriu a smerovanie.

KLAME ALEBO JE LEN Z KAŽDEJ STRANY NEPRÁVOM OBVIŇOVANÝ? TOĽKO ZVLÁŠTNYCH NÁHOD

Najsamprv vzbudil sudca ústavného súdu Mamojka záujem médií tým, keď Peter Tóth vypovedal o tom, že "ho za ním poslal sám Kočner a sudca ústavného súdu hneď súhlasil so stretnutím. Prevzal obálku s neznámym obsahom a opýtal sa či "je to už podané". Obálku prevzal."

To všetko podľa výpovede Petra Tótha. Podľa Špecializovaného trestného súdu dôveryhodný svedok - podľa sudcu ústavného súdu klamár, ten totiž poprel pravdivosť jeho slov.

Sudca Mamojka tvrdil, že s Kocnerom nekomunikoval, v zápätí novinári s veľkou pompou oznámili, že našli v spise medzi oficiálnymi odposluchmi SMS, kde svietilo telefónne číslo Mojmíra Mamojku. V tejto komunikácii znelo, že sudca Mamojka už vo svojej funkcii si zavolal k sebe domov "na poradu" Mariána Kočnera....Čítajte TU!

Toto odhalenie z lži už Mojmír Mamojka nijak radšej verejne nekomentoval, nebolo pravdepodobne ako sa vyzliecť z vyprodukovaných klamstiev.

Aby toho nebolo málo, tak Mojmír Mamojka poprel stretnutie s Kočnerom, že sa vraj neuskutočnilo. Včerajšie odhalenie Kočnerovych SMS však hovorí o niečom diametrálne odlišnom. Kočner si ku Mamojkovi totiž mal objednať "taxík Porsche" u svojej priateľky Miriam Hatinovej. Prečo by sa teda nestretli ? No, to nik nevie. Pravdou však je, že oficiálna správa Slovenskej informačnej služby má hovoriť o tom, že Kočner sa s Mamojkom podľa dohodnutého termínu stretol a odviezla ho tam práve pani Miriam Hatinová. Čítajte TU!

SMERÁCKE KÁDRE SA NEZAPRÚ - VYDRŽÍ AJ KEBY MALI KAMENE PADAŤ Z NEBA

Rovnako Kičura, tak aj Mamojka si do konca nepriznajú pravdu do očí. "Zlyhal som a odchádzam" tu naozaj nehrozí, dovtedy bude jeho ctihodnosť súdiť kým ho z toho súdu policajti nevyvlečú. Vôbec mu nevadí ako sa na neho pozerá celá spoločnosť, že takmer každý občan ho považuje za nedôveryhodného sudcu, nik normálny mu po prevalených sa lžiach nemôže dôverovať.

V očiach verejnosti sa morálne dezintegrovaný sudca, ktorému bolo verejne preukázané klamstvo nemôže javiť ako objektívny v očiach nikoho so zdravým rozumom.

Existujú však výnimky, pán predseda Ústavného súdu SR Fiačan toleruje Mojmíra Mamojku na stoličke ústavného sudcu bezproblémov. Nevie totiž za štyri mesiace nazhromaždiť dostatok dôkazov, aby mohol voči Mamojkovi zahájiť disciplinárne konanie. Slovami jeho hovorkyne sme sa dokonca dozvedeli, že: "Predseda Ústavného súdu citlivo vníma všetky medializované informácie týkajúce sa sudcu Mojmíra Mamojku a zastáva názor, že ku kvalifikovanému záveru o podaní či nepodaní návrhu na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi Ústavného súdu možno dospieť len po dôslednom preverení každej, aj novej skutočnosti."

NEBUDE KONAŤ ANI ĎALŠÍ KÁDER ÚSTAVNÉHO SÚDU- POVINNOSŤ NEPOVINNOSŤ

To hovorí ďalší morálne integrovaný sudca, ktorému v zmysle zákona musia všetky orgány poskytnúť súčinnosť pri plnení jeho úloh. Zabudol však oznámiť, aké to materiály ešte zháňa. Za štyri mesiace by mu už priviezli pravdepodobne aj to povestné "delo z Dukly". Ale to však snáď naozaj nie je dôkazom, ktorý by bol nevyhnutný na spustenie disciplinárneho konania voči Mamojkovi...

Javí sa preto, že pán predseda ústavného súdu len kryje Mamojku a sám nevie ako to všetko dopadne. Možno ich viažu nejaké spoločne aktivity. Kto ho vie, ale po prevalení všetkých svinstiev, ktoré sa diali za minulej vlády, niet divu nad takýmto konaním.

Nemal by však zabúdať, že je jeho povinnosťou o disciplinárnom návrhu rozhodnúť v primeranej lehote, čo už dozaista pán predseda prešvihol. Tvrdenie, že "návrh na začatie disciplinárneho konania možno podať do šiestich mesiacov odo dňa, keď sa subjekt oprávnený na jeho podanie dozvedel o skutočnostiach, ktoré nasvedčujú, že sa sudca Ústavného súdu dopustil disciplinárneho previnenia, alebo že u neho vznikla závažná skutočnosť, ktorá dôvodne znižuje dôstojnosť funkcie sudcu Ústavného súdu alebo ohrozuje dôveru v nezávislé a nestranné rozhodovanie ústavného súdu", ako ho vyslovila zase hovorkyňa ÚS SR, je pravdivé okrem tých 6 - tich mesiacov...

Pochybovať o tom, že sa jeho ctihodnosť Mojmír Mamojka dopustil konania, ktoré "dôvodne znižuje dôstojnosť funkcie sudcu Ústavného súdu alebo ohrozuje dôveru v nezávislé a nestranné rozhodovanie ústavného súdu" už asi nemôže v tejto krajine naozaj nikto, kto disponuje aspoň štipkou kritického myslenia...

Ak predseda ústavného súdu neplní svoje úlohy adekvátne, tak sám môže spočinúť na lavici disciplinárne stíhaných, ak sa na tom zhodne 3 pätiny poslancov NR SR, čo by títo už naozaj mali zvážiť. 

Snáď už tých Kočnerovských a Ficovskych manierov bolo v tejto spoločnosti dosť.

Ostáva len veriť, že niekto spraví poriadok aj na Ústavnom súde SR, jeho predseda to však určite podľa jeho doterajšieho správania bohužiaľ nebude.

POŠLÚ FIAČANA NA DISCIPLINÁRKU NAMIESTO MAMOJKU?

To záleží len na poslancoch vládnej koalície. Vyzvali sme ich týmto k hrdinskému činu. Mali by sa zasadiť za vykorenenie kamarátčágu aj na poli Ústavneho súdu SR.