Predseda ústavného súdu Ivan Fiačan opil rožkom verejnosť i médiá!

24.03.2020

No zdá sa, že v podaní Ivana Fiačana - predsedu Ústavného súdu SR - zažívame potvrdenie pravidla, že na Slovensku "každé čudo tri dni trvá". Žiadna lož tu tradične nebude potrestaná, ale naopak falošne oslavovaná ako "pravda" až si nakoniec národ opäť zvykne na jarmo od svojich novodobých pánov šľachticov - sudcov, prokurátorov a iných štátoúradníkov. Takto stále však vnímajú fungovanie nášho štátu len ľudia zastávajúci verejné funkcie - deformované osoby s nízkou morálnou integritou a kočnerovským vnímaním spravodlivosti.

Je už notorickou pravdou, že takéto chovanie nie je cudzie ani vrcholným autoritám súdnictva. To jasne vyplynulo aj z kauzy "sudcovia zo šifrovanej komunikácie Mariána Kočnera". Zaradí sa teraz aj predseda ústavného súdu medzi takúto morálne dezintegrovanú pseudoreprezentáciu súdnictva?

Verejné nesplnenie jeho sľubu či zjavné prieťahy v konaní, o tom či dá alebo nedá návrh na disciplinárne stíhanie sudcu ústavného súdu SR Mojmíra Mamojku - to všetko svedčí nepochybne o jeho konaní viac v prospech Mojmíra Mamojku - ako v prospech verejného záujmu - aby v súdnictve platila nulová tolerancia pri dôvodnom podozrení z trestnej činnosti. Mojmír Mamojka by v slušnej krajine už dávno čelil disciplinárnemu stíhaniu. Minimálne za to, že verejne klamal novinárom, ak už nie priamo za to, že údajne dokonca vybavoval vecí na ústavnom súde pre Mariána Kočnera. Čítajte TU! 

Pripomeňme konkrétne, že pán predseda ústavného súdu Fiačan síce sľúbil celej verejnosti a i médiám, že rozhodne vo veci disciplinárneho stíhania Mojmíra Mamojku, a to pre jeho styky s mafiánom Kočnerom a vybavovanie jeho trestnej väzobnej veci, ako o tom vypovedal Peter Tóth na hlavnom pojednávaní v trestnej veci nebohého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky - no ako sa hovorí "skutek - utek". Čítajte TU!

Doteraz, napriek mnohým apelom drvivej väčšiny médií, pán Fiačan akosi zabudol na svoje slovo dané verejnosti a doposiaľ tak jednoducho neurobil. A to napriek verejnému prísľubu, povinnosti vyplývajúcej z právneho poriadku a jasným dôkazom svedčiacim o tom, že Mojmír Mamojka nemá čo hľadať na ústavnom súde. Akoby chcel využiť mediálny ošiaľ z coronavírusovej epidémie a nechať vec pod jeho krytím odísť do zabudnutia... Zamysleli sme sa teda prečo tak koná.

Najprv však krátka rekapitulácia dôveryhodnosti výpovedí pána Mamojku a pána Tótha. Výpoveď Petra Tótha vyhodnotil ako dôveryhodnú aj iný senát Špecializovaného trestného súdu vo veci takzvaných "televíznych zmeniek", ktorý naparil Kočnerovi a Ruskovi 19 rokov za falšovanie predmetných "televíznych zmeniek". "Nebyť tejto výpovede svedka Tótha o ktorú sa senát Špecializovaného trestného súdu oprel, tak by dôkazná situácia bola značne rozdielna," uviedol tiež predseda senátu tohto súdu JUDr. Klemanič.

Naopak, ctihodný ústavný sudca Mojmír Mamojka preukázal síce nie priamo súdu ale možno ešte horšie - celej verejnosti - svoju nedôveryhodnosť, keď klamal o kontaktoch s Kočnerom, tvrdením, že s ním nebol v kontakte 9-10 rokov. Novinári ho usvedčili z tvrdenia klamstva policajnými odposluchmi, ktoré na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu neboli nikým a ničím vyvrátené.

Po tomto verejnom odhalení sudca Mamojka prestal komunikovať s verejnosťou, prinajmenšom s médiami. Veselo však súdi na ústavnom súde naďalej. Nie je to jeho jediná kauza, ktorá je preverovaná príslušnými orgánmi. Preveruje sa i jeho iná kauza dotýkajúca sa ovplyvňovania súdneho konania, o priebehu vyšetrovania ktorej nateraz nechce polícia nič oznámiť, aby nezmarila preverovanie okolností prípadu. Čítajte TU!

Pán predseda ústavného súdu na stránke ústavného súdu uvádza toľko rôznych svojich zahraničných ciest a návštev, žeby mu to mohol závidieť aj minister zahraničných vecí. V riadnom vedení ústavného súdu a v plnení zodpovednosti vyplývajúcej pre neho z právneho poriadku - minimálne v kauze Mojmíra Mamojku, však zjavne zlyháva. Jeho povinnosťou totiž je rozhodnúť o disciplinárnom návrhu na stíhanie Mojmíra Mamojku. Túto svoju povinnosť však poňal laxne a koná vo veci už zjavne s neodôvodnenými prieťahmi. Čítajte TU!

Celá verejnosť už viac ako dva mesiace s nádejou očakáva, že sa zbaví ďalšieho kočnerovského pohrobka vo významnej štátnej funkcii - ale človek, ktorý má vykonať spravodlivosť a očistiť ústavný súd - jednoducho mlčí!

Ako môže verejnosť dôverovať predsedovi ústavného súdu, ak svoje povinnosti vykonáva prazvláštnym spôsobom a nič si nerobí, a to ani z tlaku občianskej kontroly a ani z verejnej kontroly médií? Čítajte TU!

Dokonca to vyzerá, ako by ho niekto mal v hrsti, a preto nemôže konať ako mu zákon káže. Ak je to tak pán predseda ústavného súdu, tak odstúpte zo svojej funkcie a prenechajte miesto človeku bez kostlivcov v skrini. Je to síce len špekulácia, no nasvedčuje jej zvláštne nekonanie predsedu ústavného súdu.

Pre istotu sme sa obrátili na hovorkyňu Ústavného súdu SR, či teda pán predseda rozhodne o disciplinárnom stíhaní Mojmíra Mamojku a keď, tak kedy.

Došla nám promptná odpoveď. "V nadväznosti na Vašu otázku si vás dovoľujeme informovať, že k predmetnej veci sa predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan už vyjadril prostredníctvom tlačovej správy č.9/2020 i na tlačovej besede vo štvrtok 12.3.2020," napísala hovorkyňa ÚS SR Mgr. Martina Ferencová.

Pripomíname, že v tlačovej správe č. 9/2020 z 12.2.2020 (!) pán predseda ÚS SR povedal, že rozhodne keď dostane stanovisko Mojmíra Mamojku. A na tlačovej besede 12.3.2020 (!) povedal, že rozhodne keď dostane nové stanovisko od Mojmíra Mamojku...

A tak ako sa hovorí, na srandu králikov, ten istý sudca Mamojka medzitým dokonca "rozhodoval" o väzbe iných sudcov, pričom ich previnenie bolo v podstate to, že komunikovali s Kočnerom a dojednávali s ním kšefty - pričom on čelí rovnakému podozreniu! Čítajte TU!

Tušíte správne, odpovede pána predsedu sú ako "ide pieseň dokola"... vyhýbavá odpoveď, že pán predseda rozhodne, keď sa pán Mamojka vyjadrí, a že sa on takto už predsa vyjadril... A tak dokola! No povedzte milí čitatelia, je toto naozaj správanie transparentného ústavného činiteľa?

Právo verejnosti na informácie je pre pána predsedu Ústavného súdu SR len otravný paragraf právneho poriadku a médiá podľa neho zjavne nezasluhujú pravdivé a vecné odpovede na otázky verejného záujmu. Asi si myslí, že ako predseda ústavného súdu, nie je viazaný zákonom.

Ale že "stromy na Slovensku niekomu porastú do neba", si mysleli donedávna aj iní sudcovia, čo prednedávnom stáli pred tým istým ústavným súdom na čele s pánom Fiačanom a zdá sa že poniektorí si to už určite nemysleli...

Máme sa na čo tešiť pri rozhodovaní tohto predsedu ale aj sudcu ústavného súdu. Radšej sa mu nedostať do rany, ak takto rozumie zákonu, ústave a medzinárodným dohovorom! A pán Mojmír Mamojka sa pri ňom dozaista nemá čoho obávať, ak takýto svojvoľný výklad odporujúci zákonu použije aj v jeho prípade.

Občania si zvolili vo voľbách "zmenu" a tú si aj po dlhých rokoch ficovsko - kočnerovskej nadvlády nad spravodlivosťou zaslúžia! No je otázka či pán Ivan Fiačan je muž tejto žiadanej "zmeny" alebo len obyčajný nový balvan v ceste spravodlivosti... Čítajte TU!

Naša redakcia nepopustí a našich čitateľov budeme ďalej informovať o tejto kauze, už nie len Mojmíra Mamojku, ale zdá sa, že už aj pána predsedu Fiačana.

Dúfajme len, že sa pánovi Ivanovi Fiačanovi nepodarí znefunkčniť Ústavný súd SR tak, ako sa mu to podarilo v prípade Katastrálnych úradov SR. Vďaka jeho bývalej advokátskej aktivite, nemôžu totiž tieto úrady a občania už pomaly desať rokov nahliadnuť do ich archívu dokumentov katastrálnych úradov, ktorý bol v Liptovskom Mikuláši spoločnosťou Armagedon s.r.o. "zadržaný" aj s obsahom patriacim Slovenskej republike.

Tú zastupoval práve Ivana Fiačan. A vyzerá to tak, že Katastrálne úrady ani nebudú môcť do nich nahliadnuť a to až do roku 2057, ba dokonca s opciou až do roku 2106! A kde vznikol návod na takúto akciu? Stačí si pozrieť Fiačanovu doktorskú prácu na tému "Zádržné právo"...

Bojíme sa však či Ivan Fiačan nenapísal niečo podobne vtipné aj o rozhodovaní na ústavnom súde? Rozhodne potom o Mamojkovi skôr ako v roku 2057?