Verejná výzva na prešetrenie možného páchania pokračujúceho trestného činu zo strany Kováčika a Čižnára!

05.03.2020

Dňa 23.2.2020 sme zverejnili informáciu, ako nezodpovedne sa postupuje na generálnej prokuratúre a Úrade špeciálnej prokuratúry pri vyplácaní náhrad škôd za nezákonné trestné stíhania vedených proti občanom Slovenskej republiky. Čítajte TU!

Takto nezákonne stíhaný nebol len budúci premiér Slovenskej republiky a to na pokyn prokurátora - Igor Matovič, či Daniel Lipšic, alebo Robert Fico, Jaroslav Naď. Ale boli to i stovky iných občanov Slovenskej republiky, ktorých meno možno vám ani nám nič nehovorí, a ktorí si voči Slovenskej republike teraz uplatňujú náhradu škôd v miliónových výškach. Len za roky 2013 - 2018 ich bolo viac ako 1 000. A to je len vrchol ľadovca, sú to len tí ktorí majú aj po nezákonnom prístupe prokuratúry SR voči nim, ešte stále dobré nervy na súdenie sa týmto darebáckym štátom.

Kto sa napríklad postaral o konkrétne nezákonné trestné stíhanie budúceho Slovenského premiéra Igora Matoviča, môžeme dedukovať z jeho tlačoviek. Nebol to pravdepodobne nik iný ako dnes už bývalý smutne známy I. námestník generálneho prokurátora Mgr.Peter Šufliarsky, ktorého ešte aj Kočner v ich bohato vymenených SMS správach s Ajkou Zsuzovou nazývajú "ARCIDIABOL". Mimochodom, prečo si ho Čižnár stále drží na generálnej prokuratúre,  a to napriek výzve Etickej komisie GP SR či výzve Rady prokurátorov SR? Žeby Peťo vedel dačo? Ale o tom inokedy...

Takto sa "chudáci" prokurátori, ako v prípade Matoviča, údajne len "nestrafili" a týrali protiprávne množstvo našich spoluobčanov. A títo ich následne žalujú na súdoch a žiadajú, aby štát zaplatil ich újmy. Takto si uplatnili občania len za roky 2013-2019 voči generálnej prokuratúre škody za vyše 86 miliónov Eur! Prokuratúra doteraz vyplatila cez 1,9 miliona Eúr! A koľko slávna prokuratúra vymohla od "chybujúcich" prokurátorov? Zhola nič.

A viete prečo? Lebo vraj, ako nám napísala vychytralo sama GP SR, - "neboli za to disciplinárne stíhaní!" A čo myslíte prečože neboli stíhaní? No, lebo ich nadriadení, v tomto ich nezákonnom konaní, nevideli dôvod na podanie takéhoto návrhu - na disciplinárne stíhanie!

Nestačí, že týmto pánom súd povie - "stíhanie bolo nezákonné"! Nestačí, že Ústavný súd im povie - "ak bol občan oslobodený spod obžaloby prokurátora, tak aj všetky úkony prokurátora a policajta v tomto trestnom stíhaní boli nezákonné"! Nestačí, lebo jednoducho páni Čižnár a Kováčik a im podobní, si to však zjavne nemyslia! Kocúrkovo? Alebo premyslený zločinný plán?

Vráťme sa ale späť ku podozreniu zo spáchania trestnej činnosti zneužitia právomoci verejného činiteľa zo strany, tak Dušana Kováčika ako i Jaromíra Čižnára, ktorí bohužiaľ podľa mnohých ohlasov aj našich čitateľov predstavujú dnes pre mnohých občanov už len symbol klamstva, zavádzania a prekrúcania práva. Môže byť niečo smutnejšie?

Posledný výčin Kováčika s politickým kabaretným predvolebným marketingom Robka Fica - obvinenie a jeho rýchle zrušenie (pod taktovkou samotného Dušana Kováčika), nie je ničím iným, ako ďaľším výsmechom do očí spravodlivosti. Na objednávku stíhanie ale i jeho nonšalantné vopred dohodnuté zrušenie. Spravodlivosť zatlačená na Slovensku v rohu zase len horko zaplakala pod údermi špeciálneho prokurátora Kováčika - mierené rovno na jej solar.

Takže ako to vlastne vyzerá? Na jednej strane sa v tejto krajine mnohí prokurátori brutálno-sadisticky hrajú s ľuďmi a ich osudmi a na strane druhej, keď majú takíto prokurátori za to zaplatiť, tak ich nadriadení Kováčik a Čižnár, ich proste nebudú disciplinárne stíhať. Pýtate sa na čo ich majú stíhať? No na to, aby sme peniaze daňových poplatníkov, vyplatené poškodeným občanom, získali späť od týchto chrapúnskych prokurátorov, ktorí nezákonne zneužijúc svoju moc, stíhali nevinné osoby. Musí to naozaj vždy nakoniec tŕpne zaplatiť len štát a nakoniec vlastne iba daňový poplatník? Pretože disciplinárne stíhanie na vinníkov zo strany Kováčika či Čižnára neprichádza? V 1 000 prípadoch nezačali disciplinárne konanie ani raz! Čítajte TU!

Bolo by len zaujímavé zistiť aj to, na koľko týchto nezákonných trestných stíhaní sami dali títo dvaja páni protiprávny pokyn! Možno tu je aj skrytá odpoveď, prečo vlastne podriadených prokurátorov disciplinárne stíhať nemôžu! Pravda však vypláva, sme presvedčení, že v tomto sa obaja páni skôr či neskôr naozaj nesklamú. Dúfajme, že radšej skôr a najmä, aby pykali v prípade preukázania viny nie len tak zľahka, ako si to zatiaľ užil bývalý generálny prokurátor Dobroš Trnka...Čítajte TU!

Slováci si už totiž veľmi pravdepodobne dobre zvolili pomyselné "kladivo" spravodlivosti, možno aj na vás páni, ktorí ste voči sebe doteraz, tak prehnane "benevolentní"! Volá sa Igor Matovič. On vie, čoho ste schopní, užil si to od vás aj sám. A vie sa nepochybne aj s vami zákonne porátať.

Tak sa opäť pýtame páni, prečo disciplinárne nestíhate prokurátorov za pochybenie pri nezákonnom trestnom stíhaní? Prečo takto pripravujete štátny rozpočet o milióny EUR? Najprv vaši podriadení nezákonne odstíhajú nevinných a potom to ešte my všetci zaplatíme... A vy ste naďalej v suchu so svojimi 5 tisíc a viac eurovými mesačnými platmi? Dobre Vám padne páni, sa nám vysmievať?

Namiesto toho, aby ste vy ako vrcholní nadriadení ale aj ďalší vedúci prokurátori, iniciovali disciplinárne stíhania a trestné stíhania prokurátorov a to VŽDY, keď súdy právoplatne oslobodia občanov spod obžaloby prokurátora, tak ich naopak "pokrývate", vytvárate im nepriestrelné krytie - aby nik z nich nemusel byť nakoniec zodpovedný... Za to ste vy páni zodpovední. A zato budete aj na zodpovednosť braní. Tak ako každý občan v tejto krajine, keď úmyselne porušuje zákon.

Ak to nedosiahneme, tak za ich nezodpovedné a účelové konanie nakoniec budeme finančne zodpovední len my - my totiž dnes nesieme na našich daňových poplatkoch ťarchu refundácie týchto škôd, ktoré oni porobili. My všetci občania Slovenskej republiky to zaplatíme, my ktorí sme neporušovali zákon a nikoho sme nezákonne nestíhali?

Takéto nekonanie vedúcich prokurátorov môže podľa názoru našej redakcie nájsť svoj odraz v Trestnom zákone, konkrétne pod paragrafom 326 zákona a nazýva sa "zneužitie právomoci verejného činiteľa", prinajmenšom odraz v paragrafe "marenie dôležitej úlohy verejným činiteľom".

Teda, zodpovední - vlastne v skutočnosti nezodpovední podozriví páni vedúci prokurátori - ktorí spôsobujete úmyselne škodu štátnemu rozpočtu, tým, že nekonáte vo veciach disciplinárnych stíhaní. V ktorých by ste ale konať okamžite mali. Aby ste umožnili, žeby zodpovedný prokurátor, ak sa v tomto disciplinárnom konaní nevyviní, tak by sám zafinancoval škodu, ktorú spôsobil štátnemu rozpočtu. Povedzte nám prečo to robíte? Vlastne prečo to nerobíte!

Vysvetlite páni, prečo ste na seba takí neskutočne "ohľaduplní" a "mäkkí"? Lebo nejde o Vaše prachy? Iba o naše a na tie vy zjavne zvysoka... Veď škody, ktoré ste doteraz spôsobili  - 86 milionov Eúr - to je predsa skoro ročný rozpočet celej 800 člennej prokuratúry SR! Za to by mal každý slovenský dôchodca o 7 € mesačne viac!

Možno si myslíte páni vedúci prokurátori, ktorí ste sa v týchto riadkoch vyššie zhliadli, že ešte dlho budete beztrestní? Váš koniec beztrestnosti však nezadržateľne prichádza spolu s dodržovaním zákona. Vaše nešťastné iniciály znejú "IM"! Naše "kladivo" na vás, páni "beztrestní".

Snáď sa už čoskoro vráti zákonnosť aj medzi múry generálnej prokuratúry a Úradu špeciálnej prokuratúry a zodpovední budú niesť ťarchu sankcie za porušovanie zákona. 
A čo dodať záverom? Musíme sa stotožniť s názorom publikovaným na portáli postoj.sk:
Ťažko predpovedať budúce problémy, ale zloženie vlády ich nevyhnutne prinesie. Zrejme každému musí byť zrejmé, že najväčším rizikom budúcej vlády bude osobnosť Igora Matoviča.

Na stole však leží aj jedna téma, o ktorej zatiaľ vôbec nebola reč, a pritom ide možno o najväčšiu príležitosť pred Matovičovou vládou - je to ústavná zmena na prokuratúre.

Prokuratúra páchne ako stojaci rybník, dlho s ňou nikto nedokázal pohnúť. Už aj menovanie šéfa prokuratúry sa ukázalo byť Achillovou pätou pre Radičovej vládu. Dzurindova vláda tam poslala Dobroslava Trnku. Prokuratúra ale potrebuje podstatne hlbšie zmeny, ako len nového generálneho prokurátora, stojacu vodu treba vypustiť. A na to je nevyhnutná ústavná väčšina.

Až doteraz takú väčšinu nikto nemal (resp. sa nedokázala dohodnúť). Poviem to takto: Matovičovu vládu budú mnohí hodnotiť podľa exaltovaných výkrikov, koho všetkého sľúbil poslať do basy. Bude to jeho problém. Pre krajinu však bude dôležitejšie, či a ako zmení fungovanie prokuratúry.”