Európa predbehla Čínu v počte infikovaných koronavírusom!
Ako je možné vidieť z tabuliek WHO (svetová zdravotnícka organizácia) s počtom ochorení na koronavírus v Európe Čítajte TU!
a z tabuľky uverejňovanej Čínskou vládou o situácii s koronavírusom v Číne Čítajte TU!
tak počet aktuálne infikovaných osôb koronavírusom predbehol v Európe aj samotnú Čínu.
Extrémne tvrdé opatrenia, ktoré zaviedla Čínska vláda sa javia ako úspešné v boji proti koronavíru Čítajte TU!. Počty infikovaných rapídne klesli oproti minulým obdobiam. Dokonca už aj v porovnaní s Európou, kde počty nakazených stúpajú, pričom je tu v danom momente dokonca o 2000 liečených pacientov viac ako v Číne.
Nedobrý pocit vzbudzuje aj to, že percentuálne počty smrteľných prípadov sú taktiež alarmujúce, v danom momente dokonca prevyšujú markantne smrteľné prípady oproti Číne. Uvedená skutočnosť je dôsledkom zásahu koronavírusom u v priemere omnoho starších obyvateľov Európy oproti tej Čínskej skupine obyvateľstva. Európske obyvateľstvo je totiž v priemere vekovo omnoho staršie ako to Čínske.
Zrekapitulujme si ale čínske opatrenia - hermetické uzavretie oblasti, kde epidemia vznikla. Rozsiahle a extrémne tvrdé karanténne opatrenia v celej Číne. Obmedzenia všetkých druhov medzimestskej verejnej dopravy. Predlženie novoročných sviatkov, aby sa migrácia obyvateľstva utlmila. A k tomu sa pripojila obrovská solidarita medzi obyvateľstvom. Lekári a zdravotné sestry sa obetovali a išli do tejto oblasti pomáhať - 29 000 lekárov a zhruba rovnaký počet zdravotných sestier, z ktorých viac ako 3 500 následne ochorelo... výstavba dvoch nemocníc pre najmenej 3000 hospitalizovaných pacientov. Celkovo 16 nových nemocníc, ktoré bojovali so zákerným vírusom v jeho epicentre, podľa miestnych zdrojov pomohlo 13 000 infikovaným. Prevoz vraj až 1000 CT prístrojov do napadnutej oblasti, čím sa umožnila naozaj včasná diagnostika a liečba najnebezpečnejšieho sprievodného znaku koronavírusu - zápalu pľúc. A to všetko Čína urobila napriek obrovskému ekonomickému výpadku... Čítajte TU!
K nedobrej nálade prispieva aj šokujúci názor Angely Merkelovej publikovaný včera agentúrou DPA, ktorý ale môže byť založený na pravdivých odhadoch:
Nemecká kancelárka Angela Merkelová totiž predpokladá, že "v Nemecku sa môžu novým koronavírusom SASR-CoV-2 nakaziť až dve tretiny obyvateľstva". Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na účastníkov zasadnutia frakcie strán Únie (CDU/CSU).
"Infikovať by sa mohlo 60-70 percent ľudí," povedala Merkelová na utorňajšom zasadnutí frakcie v priestoroch Spolkového snemu.
Tieto údaje nedávno spomenuli aj viacerí odborníci, ako napríklad Christian Drosten, riaditeľ inštitútu virológie v berlínskej nemocnici Charité. Podľa neho zatiaľ nie je jasné, ako sa bude situácia okolo koronavírusu vyvíjať: "Môže to trvať aj dva roky alebo aj dlhšie."
Sarkasticky sa k tomu následne vyjadrili aj niektorí politici SPD, že "keď jej to nevyšlo s plánom, aby migranti pracovali na dôchodky čoraz väčšieho počtu starších nemeckých dôchodcov, tak ten problém s touto časťou populácie vyrieši cez "koronu"...
Redakcia pevne verí, že išlo iba až o nemiestny vtip!
Priebeh budeme ostro sledovať a budeme priebežne prinášať ďalšie správy o tejto téme.