Kasanický so svojim USI zarobil – štát mal opäť prerobiť!

08.06.2020

Dnes bola zverejnená informácia, že Veronika Remišova zastavila akciu Rašiho - kúpu predraženého Datacentra za 38 miliónov. K tomu sme my vyzvali štátne orgány už 27. januára tohto roku v našom článku "Gusto K. z USI kupuje odpustok - alebo zastaví dakto týchto lúpežníkov?" Čítajte TU!

Podľa odhadov skutočných odborníkov jeho hodnota nebola viac ako 15 milionov Eur. Ale aj vďaka znaleckému posudku od Ústavu súdneho inžinierstva (USI), ktorý podivuhodným spôsobom ovládol profesor Gustáv Kasanický ("Je ešte USI "znalecký ústav" a patrí ešte ku Žilinskej univerzite alebo je už len Klondike pre Gustáva K." Čítajte TU!) mal štát byť poriadne "pumpnutý". USI vraj spočítal jeho hodnotu na neuveriteľných 38 miliónov Eur!

Nebol to prvý a ani posledný prípad, kde USI "ochotne" vypomohol nevýhodným nákupom štátu. Len pred nedávnom sme informovali ako to bolo v prípade Národného futbalového štadiónu v Bratislave. Tu sa cena spätného nákupu pre štát zdvihla zo 75 miliónov na 98 miliónov a vďaka znaleckému posudku vždy ochotného USI a prof. Kasanického mala zdvihnúť dokonca na neuveriteľných 112 550 000 Eúr! Písali sme o tom v článku "Chystala sa nová lúpež a USI prof. Kasanického opäť asistovala?" Čítajte TU!

Podľa dobre informovaného zdroja v prípade predraženého nákupu Datacentra nezostane len pri zrušení kúpnej zmluvy ale budú nasledovať aj trestno-právne dôsledky, pričom vraj mimo iné bude podrobne preskúmaný aj "predražený" znalecký posudok od USI.

V prípade Národného futbalového štadióna už bolo podané trestné oznámenie a vláda dala 27.5.2020 pokyn preskúmať aj činnosť poradenských inštitúcií - KPMG a USI...

Štátne orgány, justičné orgány sú stále fascinované klamom, že znalecký ústav USI s plným názvol Ústav súdneho inžinierstva pri Žilinskej univerzite je akýmsi vedeckým pracoviskom univerzity. No Pravda je už od roku 2012 trošku a možno ani nie len trošku ale zásadne iná...

USI je komerčným projektom profesora Gustáva Kasanického a jeho zopár kumpánov. Oni sú totiž aj konečným užívateľom výhod z tohto dnes už celkom zjavne súkromného "podniku" - nie je to univerzita v Žiline! Písali sme o tom v článku ""Sprivatizoval" profesor Kasanický "Ústav súdneho inžinierstva" (USI), ktorý je vraj "pri Žilinskej univerzite"? " Čítajte TU!

A na záver sa pýtame - zastaví niekto zlatokopecký Klondike pod Tatrami profesora Kasanického?