Toto rozhodne nečítajte !

03.04.2020

Mnohí si myslia, že doba cenzúry skončila s dobou socializmu. No nie je to celkom tak. Ona - cenzúra - sa len technicky vyvinula či zmenila - a to v súlade s technickými prostriedkami, ktoré sme od pádu socializmu dostali k dispozícii. Ale záujem elít na cenzúre sa vôbec neznížil. Používajú len sofistikovanejšie metódy. Ale za každou z týchto metód sú vždy len peniaze.

Cieľom je manipulovať s občanmi. Sprístupniť im len to, čo oni chcú a zakázať im najmä urobiť si vlastný názor. Preto sa zredukovali informácie do podoby 4-6 riadkových highlightov, kde nie je žiaden priestor na vlastnú úvahu - nie je tam proste dostatok faktov, aby ste si ju mohli urobiť.

A keď sa azda niekto pokúsi Vám ich komplexne sprístupniť, tak ho nazvú konšpirátorom a to najčastejšie práve tí, ktorí Vám mainstreamové - oligarchami schválené informácie - podsúvajú. Do pozície novodobých cenzorov sa okrem podivuhodných "figúriek z ľudu" stavajú formou rôznych "občianskych združení" najčastejšie skrytí zástupcovia mainstremových masmédii, ktorí tam celú túto činnosť usmerňujú a riadia.

Prečo? No jednoducho ide im len o peniaze. O peniaze za reklamu, ktorú ich nútia získavať ich oligarchickí mecenáši, lebo tí ani im nič nedajú zadarmo. Ak nejaký zdroj informácií nepochádzajúci z ich tábora, má nebodaj vyššiu čítanosť ako oni - ihneď ho označia za konšpiračný - a drzo sa postaviac do role ochrancu pravdivosti, žiadajú, aby ste to nečítali, nezdieľali a najmä - aby ste tam nedávali svoju inzerciu! Veď keď to budete čítať, tak si budete môcť , ó hrôza, urobiť svoj názor!

A prečo tam nedávať inzerciu? To je práve to o čo im ide! O peniaze. Preto, ak príde ako sa hovorí na psa mráz, a to sa teraz v tejto krízovej dobe deje, kedy si firmy nedávajú skoro žiadnu inzerciu, tak mainstreamové média, doteraz bohato "podplácané" reklamami, nám zrazu začali roniť krokodílie slzy, plakať a žiadať almužny - a to práve od tých, ktorých sústavne zavádzajú svojimi, oligarchami schválenými 4 riadkovými filtrovanými informáciami... a vraj dokonca - len si predstavte tú hrúzu - ak im nedáte tú almužnu, oni chudáci zaniknú a čo potom bude s vami občania?!

Ich snom je, aby takto vyzerali informácie, na základe ktorých si môžete slobodne urobiť svoj definitívny názor:

Tak si napríklad neprajú aby ste vedeli, kde je Kiska a či si príde do parlamentu aspoň po pokutu... Čítajte TU!

Neprajú si, aby ste vedeli, že predsedkyňa Európskej komisie má obsedantnú túžbu rýchlo zase otvoriť hranice medzi štátmi EÚ... Čítajte TU!

Nechcú, aby ste vedeli, aký je Donald už dávno víťaz na coronavírusom ... Čítajte TU!

Alebo ako sa sami Američania dívajú na Donalda ako na svojho "milovaného vodcu" ... Čítajte TU!

Nechcú aby ste vedeli, aký je predseda ústavného súdu Ivan Fiačan smelec - "pýtať sa môžete, aj tak Vám neodpoviem" ... Čítajte TU!

Nemôžete vedieť, aké významné počiny vykonal konečne primátor Košíc ... Čítajte TU!

Nesmiete vedieť, ako to bláznivý Boris sám nakoniec schytal a ako od neho utekal hlavný poradca ...Čítajte TU!

A určite už nesmiete čítať, ako vyzerajú Lídri EÚ v pozícii krízových manažérov... Čítajte TU!

Veď sa pozrite, ako si z toho Angela Merkel nič nerobila - bez rúšky na nákupe - 4 fľaše červeného - ako my dakedy Slováci ... Čítajte TU!