SLOVENSKO
 

V septembri 1941 prijala vláda Slovenskej republiky nariadenie č. 198/1941 Sl. z. o právnom postavení Židov, nazývané aj Židovský kódex, v ktorom bola zhrnutá dovtedajšia protižidovská legislatíva a zároveň bol nanovo definovaný pojem "Žid". Nová definícia pojmu "Žid" vychádzala z rasových princípov a v jej dôsledku sa medzi prenasledovaných...

Nosná raketa Sojuz 2.1a, ktorá po prvýkrát za 45 rokov zmenila farbu z tradičnej šedej a oranžovej na modrobielu, sa vydala na let z kozmodrómu Bajkonur. Kódové označenie (14A14.1A) - prvý let bol uskutočnený v roku 2004. Tento nosič má namiesto pôvodného analógového navigačného a riadiaceho počítača digitálny počítač. Tiež má nový vstrekovací...

Podľa dobre informovaného zdroja z prostredia strany Sme rodina je odstúpenie ministra Milana Krajniaka len bleskový krok ku znovuobsadeniu miesta šéfa Slovenskej informačnej služby po obvinení jej predchádzajúceho riaditeľa Vladimíra Pčolinského.

Slovenskom otriasol prípad publikovaný včera 12.3. agenturou RTVS pod názvom "Prípad úmrtia krátko po podaní vakcíny od AstraZenecy je už aj na Slovensku". Išlo údajne o šaržu ABV 2856.

Včera 12.3. 2021 vystúpil s veľmi zápalistým prejavom minister sociálnych veci Milan Krajniak a to na obranu zadržaného šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje na moskovskom letisku Domodedovo zaistiť exkluzívne "Corona Lounge" pre bohatých záujemcov, ktorí budú lietať do ruského hlavného mesta a očkovať sa vakcínou Sputnik V, a to bez opustenia tranzitného priestoru. Píše o tom portál "BNE IntelliNews".