SLOVENSKO
 

Situácia na Slovensku pred 29.febrárom sa podobá absolútnemu šialenstvu. Každý na každého vyťahuje špinu, klamstvá, podvody, videá, sms-ky, fotky, fotomontáže - dokonca aj o 50 kg pribratý Jano S. bývalý "žilinský paša", pripomínajúc vraj predjatočného brava, nevedno prečo agituje za Harabína, čo už naozaj pripomína tragikomickú frašku.

Na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠ) vyšla 6. februára 2020 tlačová správa pod názvom "Prví rodičia našich žiakov už vedia, na aký šport má ich dieťa predpoklady". Išlo o testovanie 39 094 žiakov vo veku 6 až 7 rokov a jeho výsledky v oblasti ich pohybovej výkonnosti.

Túto partaj skoro zničil súboj dvoch anti charizmatických "vodcov", ktorí celé svoje úsilie sústreďujú len na to, aby ten druhý nemal ani o sekundu väčší mediálny priestor, čo im kompletne odrovnalo možnosť pre celý zvyšok strany stať sa mediálne známejším.

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Nevieme! Kamsi sa potácajú. Odkedy sa do toho namontovali politici, školstvo sa potáca od "reformy" k "reforme". A základné školy? Tie sú na pokraji záujmu. Samozrejme pokiaľ neriešime populistickú tému - stravovanie zdarma. Alebo neredukujeme problém školstva len na platy učiteľov.

Pravidelne sa na nás valí zo správ, novín, reklám, megapútačov jedna zaujímavá vízia : Postavíme 10 nových nemocníc. Je to naozaj potrebné pre občanov Slovenska? Vyrieši tento stavebný ošiaľ problémy zdravotníctva?