Krátke komentáre
 

Európska komisia (EK) chce do roku 2040 postupne ukončiť vykurovanie budov plynom a ďalšími fosílnymi palivami, informovala o tom ČTK. Prísnejšie ekologické pravidlá majú platiť aj pre výstavbu nových budov, ktoré navyše nebudú môcť od roku 2030 produkovať žiadne emisie. Od roku 2027 potom ľudia prídu o nárok na podporu vykurovania plynovými...

Prezidentka Zuzana Čaputová postupovala správne, keď v roku 2019 rozhodla, že Jozefa Hudáka nevymenuje na post viceguvernéra Národnej banky Slovenska.
Ústavný súd totiž nevyhovel jeho ústavnej sťažnosti, v ktorej namietal, že prezidentka porušila jeho základné právo na rovný prístup k verejnej funkcii.
Prezidentka Jozefa Hudáka nevymenovala do...

Takmer tretina Američanov uviedla, že za posledné tri mesiace nenavštívili lekára pre obavy z ceny týchto služieb, uviedla CBS News s odvolaním sa na nedávnu štúdiu. Zároveň, ako je uvedené v článku, počet tých, ktorí sa neponáhľajú vyhľadať lekársku starostlivosť, prudko vzrástol aj medzi rodinami, ktoré majú dobrý príjem - viac ako 120 tisíc...

Títo zjavne "nesvojprávni" výtržníci - inak záchranári - predvedení políciou za účelom identifikácie dokonca neľutujú, že "nehoráznym spôsobom" protestovali proti tejto "najlepšej vláde v histórii SR", ako ju nazval už bývalý premiér z Trnavy.

Americké ministerstvo obrany nebude stíhať vojakov zapojených do augustového náletu bezpilotných lietadiel v Afganistáne, pri ktorom zahynulo 10 civilistov vrátane siedmich detí. Ako uviedla stanica CNN podľa kritikov Pentagon urobil "šokujúce" a "nebezpečné" rozhodnutie.

Americký neviditeľný torpédoborec DDG-1000 triedy Zumwalt, ktorý bol uvedený do prevádzky v roku 2016, sa pokryl hrdzou a miestami z neho odpadla farba. Na žalostný stav lode upozornil spravodajský portál The Drive.

Na pomoc mu však nečakane prichádza americký dennik Washington Post, ktorý zrekapituloval desať významných amerických vojenských intervencií od vietnamskej vojny - s tým, že niektoré z nich sa uskutočnili aj bez schválenia OSN. Tu je ich prehľad.

"Neúspech nemeckého plánu obkľúčiť a dobyť Moskvu." Toto bolo vyhlásenie Sovietskeho informačného úradu, ktoré oznámil pred 80 rokmi 13. decembra 1941. Teda týždeň po tom, čo Červená armáda spustila protiofenzívu. Dátum jej začiatku je však nejednoznačný. Bol určený na 5. decembra, keď Kalininský front prešiel do ofenzívy, resp. tiež na 6....

Joseph Biden, americký prezident, sa stal po svojom nástupe do funkcie razantne lídrom v boji za zelenú planétu. Aspoň navonok. No ešte razantnejšie v niektorých prípadoch (niekedy až nad rámec prírodných zákonov) k tejto problematike pristupuje Európska komisia, čo sa môže časom prejaviť a už aj prejavuje v nedostatku energetických zdrojov. Kým...

Kyjev - Tisícky ľudí prišli dnes večer na opozičnú demonštráciu na kyjevskom námestí Nezávislosti, zvanom Majdan. Demonštranti požadovali predčasné parlamentné voľby, aby vznikla nová vláda, odstúpenie prezidenta Volodymyra Zelenského a odvolanie šéfa prezidentskej kancelárie Andrija Jermaka, uviedla agentúra Unian.